Krásenka z.s. - Bělá u Jevíčka a okolí

Na tomto místě najdete informace, kam se můžete podívat v okolí našeho ekocentra, jaké jsou v blízkosti cyklostezky, studánky, možnosti koupání, apod.

Pro ty, kteří se k nám vydají, je k dispozici podrobný popis cesty.

Možnosti v Bělé u Jevíčka
a v okolí

Naučná stezka Bělásek
Naučnou stezku navrhli a připravili žáci ze ZŠ a z gymnázia v Jevíčku v roce 2008. Původní trasa od Ekocentra Renata v Bělé u Jevíčka do Jevíčka k základní škole, byla v roce 2020 Klubem českých turistů Malá Haná Velké Opatovice upravena do nové podoby od Červeného kopce k Mařínu. K místním zajímavostem a historii patří - například Mařínské hradisko, sanatoriu Jevíčko, nedokončená německá dálnice a krajina Malé Hané. Tabule naučné stezky.

Naučná stezka Hanýsek
Naučná stezka začíná na okraji Velkých Opatovic na kopci na Šraňkách. Je okružní, s možností zacházky ke skalní Kamenné svatbě. Na trase je 9 zastavení přibližujících zajímavá místa - například Opatovické hradisko, kamenné Rýbrcoulovo srdce, zmíněnou Kamennou svatbu, borotínské arboretum nebo bývalé lázně ve Velké Roudce.
Jméno Hanýsek odkazuje jak k Malé Hané, ve které Velké Opatovice leží, tak ke kreslenému průvodci stezkou - lišáku Hanýskovi.

Cyklostezky
Bude doplněno.

In-line stezky
Bude doplněno.

Koupání
vodní nádrž Březinalom sv. Anna
koupaliště s tobogánem ve Velkých Opatovicích

Bělá u Jevíčka
Motokros
Dřevěná zvonice

Velké Opatovice (cca 3km od Bělé u Jevíčka)
Kino
Zámek
Spolek Divadlo NaŽivo
Moravské kartografické centrum
Koupaliště

KONTAKTUJTE NÁS

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte zde:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.